Ballina Bota Një zjarr i madh në rrënojat e portit të Bejrutit, disa javë...

Një zjarr i madh në rrënojat e portit të Bejrutit, disa javë pasi një shpërthim shkatërroi qytetin (VIDEO)

Një zjarr masiv ka shpërthyer në portin e Bejrutit pas rreth një muaji nga shpërthimi që la të vdekur së paku 200 njerëz.

Nga raportimet e fundit thuhet që zjarrin e ka shkaktuar djegia e karburanteve dhe gomave, ndërsa ende nuk dihet për shkakun e vërtetë të zjarrit.