Ballina Lajme Nëna vret pesë fëmijët dhe hidhet para trenit në Gjermani

Nëna vret pesë fëmijët dhe hidhet para trenit në Gjermani

Në një zhvillim tragjik të orëve të fundit nga Gjermania, një nënë raportohet se ka vrarë pesë fëmijë të saj dhe është larguar me të birin e madh për t’u hedhur para trenit.

Trupat e pesë fëmijëve u gjetën në një shtëpi në Solingen. Viktimat besohet se janë një vjeç, dy vjeç, tre vjeç, gjashtë vjeç e tetë vjeç.

Policia bëri zbulimin tragjik në një ndërtesë apartamentesh dhe nga pamjet shihej që në skenë ishin shërbimet e emergjencës.

E përditshmja Bild, tha se gjyshja e fëmijëve kishte njoftuar në polici për të thënë se vajza e saj kishte vrarë pesë nga fëmijët e saj dhe ishte larguar me të birin tjetër.
Më vonë nëna raportohet se ishte hedhur para një treni por megjithë plagët e renda kishte mbijetuar.

Raportimet thonë se fëmija 11-vjeçar që ishte me të nuk është lënduar, dhe është tashmë me gjyshen.

Shkaqet e vdekjeve nuk janë bërë ende publike.

Një nga rezidentët e shokuar tha: “U tmerrova nga lajmi se 5 fëmijë janë gjetur të vdekur këtu”.

Një zëdhënës i policisë tha për mediat: “Hetimet po vazhdojnë dhe për momentin nuk mund të shtojmë gjë tjetër. trupat e pajetë u gjetën në një apartament në rrugën Hasselstrasse në Solingen.”