Ballina Kronika Tetovë, makina shtyp këmbësoret në qendër të qytetit (VIDEO)

Tetovë, makina shtyp këmbësoret në qendër të qytetit (VIDEO)

Më 05.08.2020, në ora 20 e 45 minuta, në bulevardin “Iliria”, përpara Shtëpisë së Kulturës në Tetovë, vetura “Opel Corsa” me targa të Tetovës, e drejtuar nga Sh.Z. (53) nga Tetova, ka përp*lasur këmbësoret 67-vjeçaren E.A. dhe 62-vjeçaren F.M., të dyja nga Tetova.
Këmbësoret e lën*duara në këtë aksi*dent janë dërguar me autoambulancë në Spitalin Klinik të Tetovës për trajtim mjekësor, ndërsa këmbësorja F.M. nuk është ankuar për lëndime trupore.
Inspektim në vendin e ngjarjes ka kryer ekipi nga SPB
Tetovë.