Ballina Lajme Shkonin në fushën me luledielli dhe…/ Policia italiane vë pas hekurave çiftin...

Shkonin në fushën me luledielli dhe…/ Policia italiane vë pas hekurave çiftin shqiptar

Karabinierët e zonës së Fano-s në Itali, kanë vendosur në pra*nga një shqiptar 25-vjeç me iniciale R.A dhe bashkëpunëtoren e tij 22-vjeçe.

Arre*stimi i tyre është bërë pasi policia ka kapur në flag*rancë çiftin duke shitur lë*ndë nar*kotike.

Sipas policisë, shqiptarit i është gjetur 300 gr*amë ko*kainë, si edhe pesh*ore e qese të vogla plastike, të cilat nevojiteshin për ndarjen e do*zave. Karabinierët kishin kohë që monitoronin lëvizjet e çiftit brenda hapësirës së fushës.

Në momentin e arre*stimit, shqiptarit i janë gjetur 50 gramë ko*kaine, ndërsa bashkëpunëtores së tij i gjetën në çantë shumën prej 1 mijë eurosh.