Ballina Jetë & Stil Lamborghini Urus në versionin kabriolet, dizajnuesi prezanton modelin e veçantë

Lamborghini Urus në versionin kabriolet, dizajnuesi prezanton modelin e veçantë

Një ide e veçantë se si mund të duket Lamborghini Urus i ardhshëm është prezantuar nga dizajnuesi brazilian, Kleber Silva. Lamborghini Urus është një nga SUV-ët më të shpejtë në botë, dhe ka motor 4.0-litër binjak-Turbo V8 me kapacitet prej 641 kuajfuqi.

Makina kap një shpejtësi maksimale prej 305 km/ orë, ndërsa mund të arrijë deri në 100 km/orë për 3.6 sekonda. Kleber është bazuar në modelin kabriolet Volkswagen T-Roc, shkruan abcnews.al.

Lamborghini Urus si një konvertueshme

Baza e shkurtër e rrotave të T-Roc duket shumë e vogël për Urusin, dhe nëse do të ishte më e gjatë çdo rast, ajo do të dukej më mirë. Megjithatë, vështirë se gjigandi italian do të marrë në konsideratë këtë model për Urusin e saj të ardhshëm. /abcnews.al/