Ballina Aktualitet Ambasadorja amerikane uron Zaevin për mandatin

Ambasadorja amerikane uron Zaevin për mandatin

SHBA-të i urojnë marrjen e mandatit kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev për formimin e Qeverisë së re, shkroi në Tëitter ambasadorja amerikane në Shkup, Kejt Mari Bërns.

“Urime mandatin Zoran Zaevit për formimin e Qeverisë. Presim të punojmë me Qeverinë e re pasi të formohet. Si anëtar i ri i NATO-s, e mbështesim përkushtimin e vendit në principet demokratike, sundimin e ligjit dhe ardhmërinë evropiane të tij”, ka shkruar Bërns.