Ballina Aktualitet Zaev: Me BESËN ndërtuam program, koncept të reformave në ekonomi dhe ngritjes...

Zaev: Me BESËN ndërtuam program, koncept të reformave në ekonomi dhe ngritjes së standardit

Në një intervist për REL kreu i LSDM-së Zoran Zaev ka deklaruar se me Besën ai ka arritur të ndërtojnë program dhe koncept të përbashkët.

“Kemi mundur që me BESËN të ndërtojmë program, koncept të përbashkët në të cilin votojmë. Koncept i reformave, ekonomisë, ngritjes së standardit, europeizimi nëpërmjet kapitujve”, tha Zaev.

Ai theksoi se koalicioni me BDI-në pas zgjedhjeve të vitit 2016-të ishte e domosdoshme për shkak të mandateve, por ashtu siç tha tani nuk do të jetë ashtu.

VIDEO bonus:
Loading...