Ballina Aktualitet Numërohen 13 për qind e votave, ja rezultatet!

Numërohen 13 për qind e votave, ja rezultatet!

Vetëm disa minuta pasi dolën informacionet e para nga përpunimi i votave në terren, faqja e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve u bllokua. Nga ajo çfarë u pa për herë të fundit nga përpunimi i rezultateve në 566 vendvotime, respektivisht nga 12 deri në 13 për qind e vendvotimeve, u vërejt se koalicioni “Mundemi” i udhëhequr nga LSDM-ja prin me 34 për qind, VMRO-DPMNE me 33 për qind, Bashkimi Demokratik për Integrim me 12 për qind, dhe koalicioni ASH- Alternativa me 10 për qind.

VIDEO bonus:
Loading...