Ballina Aktualitet Mickoski premton veting për të gjithë politikanët dhe të shihet se si...

Mickoski premton veting për të gjithë politikanët dhe të shihet se si e kanë fituar pasurinë (VIDEO)

Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski ka deklaruar në Novo Sellë, se qeveria e aktuale ka mundur të bëjë shumë më shumë për fermerët, mjekët, bizneset dhe të tjerët. Ai premtoi se në 100 ditët e para të qeverisjes së tij do të propozojë një ligj për veting të të gjithë politikanëve dhe të familjes së tij.

“Jo veting të autoriteteve të drejtësisë, administratës, por veting për politikanët, të dëshmojnë politikanët ku e kanë fituar pasurinë, prej ku е kanë atë bollëk. Ja, unë dhe familja im do të paraqitemi të parët. Të filloj i pari unë. Le të jemi unë dhe familja ime të parët, por pastaj drejtësia do të trokasë edhe në derën e z. Zaevit”, deklaroi Hristijan Mickovski, kryetar i VMRO-DPMNE.

VIDEO

VIDEO bonus:
Loading...