Ballina Aktualitet LIVE: Rezultatet prej rreth 60% të votave të numëruara (VIDEO)

LIVE: Rezultatet prej rreth 60% të votave të numëruara (VIDEO)

Alsat mëson se nga përpunimi i rezultateve në 2,274 vendvotime deri në ora 23:00, respektivisht nga rreth 60 deri në 65 për qind e vendvotimeve prin k. “Mundemi” i udhëhequr nga LSDM-ja prin me 36.78 për qind, VMRO-DPMNE me 35.71 për qind, Bashkimi Demokratik për Integrim me 10.34 për qind, dhe koalicioni ASH- Alternativa me 8.16 për qind. Partia e Majta ka 4.15 për qind, Integra 1.38 për qind dhe PDSH 1.33 për qind.

 

VIDEO bonus:
Loading...