Ballina Koronavirusi Edhe një viktimë nga Covid-19, ndërron jetë babai i Berat Buzhalës

Edhe një viktimë nga Covid-19, ndërron jetë babai i Berat Buzhalës

Gazetari Berat Buzhala përmes një njoftimi ka treguar se babai i tij ka ndërrruar jetë pasi ishte i prekur nga Covid-19.

Ai tha se përcjellja e tij për në banesën e fundit do të bëhet në fshatin Çabiq të Klinës dhe në prezencë të familjarëve të ngushtë, njofton Klan Kosova.

Me këtë vd*ekje numri i atyre që humbën betejën me koronavirusin shkoi në 97 në Kosovë.

Postimi i plotë i Buzhalës:

Miq dhe mikesha,
Sot ne ora 13.00 vd*iq baba i jone, Bashor Gege Buzhala, ne moshen 72 vjecare. Pas nje luf*te te gjate me COVID’in ai nuk arriti te fitoje. Ne syte e mi, te vellaut dhe dy motrave, kjo eshte humbja e tij e pare. Ne ishim jashtezakonisht krenare qe e kemi pase nje babe sikur ai. Tash e kemi nanen 🥰.

Baba, pervec prej ne kater femijeve, trashegohet edhe nga dhjete nipa dhe mbesa.

Var*rimi eshte neser ne Çabiq. Per shkak te situates se pandemise ai do te zhvillohet vetem ne pranine e familjareve te aferm.

Ju te gjitheve ju falenderoj per interesimin qe e keni tregu gjate gjithe kesaj kohe. Ne te tjeret jemi te gjithe shendosh dhe mire.

T’ati ka lind me 19 mars te vitit 1948 prej prindereve Gege dhe Mane. Ai ishte vet i katerti vella dhe nje moter. Jeta e tij nuk ka qene aspak i lehte. Post mor*tem i jam mirenjohes per krejt angazhimin qe e ka bere per ne si familje.
Ju dua dhe ju falenderoj paraprakisht per ngushllimet e shprehura..

VIDEO bonus:
Loading...