Ballina Bota Bilanci në 24 orë: Mijëra viktima nga Covid-19 në Brazil, qindra në...

Bilanci në 24 orë: Mijëra viktima nga Covid-19 në Brazil, qindra në SHBA e Meksikë

Covid-19 ka dalë jashtë kontrollit dhe po merr më shumë viktima se çdo gjë tjetër në të gjithë botën. Problematike situata paraqitet në Amerikë, veriore e jugore.

Vendi që ka shënuar më shumë viktima në 24 orë është Brazili, 1064, duke e çuar në 86.449 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura. ndërkohë të infektuar janë 2.4 milionë.

Më pas vjen SHBA, me 781 viktima në 24 orë, 149.271 në total, ndërsa numëron mbi 4.3 të infektuar. Meksika është gjithashtu një nga vendet më të goditura. Në orët e fundit kanë vd*ekur 737 persona, 42.645 në total. 690 vdi*qën sot në Indi, me një total prej më shumë se 32 mijë viktimash e afro 1.4 milionë të infektuarish.

VIDEO bonus:
Loading...