Ballina Bota Sllovenia forcon kontrollin kufitar për të parandaluar importin e Covid-19

Sllovenia forcon kontrollin kufitar për të parandaluar importin e Covid-19

Sllovenia planifikon të forcojë kontrollet kufitare për qytetarët e Bashkimit Evropian për të parandaluar një import të mundshëm të koronavirusit të ri, tha qeveria.

Masa pasqyron shqetësimin publik që vizitorët nga vendet e prekura keq nga virusi, të tilla si Italia fqinje, mund ta sjellin pa dashje atë me vete.

Që nga shpërthimi i pandemisë, Sllovenia ka konfirmuar 1467 raste të koronavirusit, prej të cilëve 273 janë shëruar dhe 105 kanë humbur betejën me jetën./bota.al/

VIDEO bonus:
Loading...