Ballina Aktualitet Meta: Rama t’i nënshtrohet testeve mjekësore, edhe atij të drogës

Meta: Rama t’i nënshtrohet testeve mjekësore, edhe atij të drogës

Presidenti Ilir Meta kërkoi që kryeministri Edi Rama t’i nënshtrohet edhe testit të drogës.

I pyetur nga analisti Andi Bejtja, kreu i shtetit u shpreh se testimet mjekësore duhet të bëhen pasi përndryshe bëhet i rrezikshëm.

Bejtja: A është Rama politikani më i rrezikshëm dhe nëse kandidon për president, a do e votonit?

“Të kalojë testimet më të rëndishme, nga ato mjekësore, tek ato të drogës”, tha ndër të tjera Meta.