Ballina Македонски Тетовец со нож прободел сограѓанин

Тетовец со нож прободел сограѓанин

Вчера во СВР Тетово било пријавено дека на ул.„Радован Цониќ“, по претходно недоразбирање, Н.И.(39) од Тетово со остар предмет му нанел убодна рана во пределот на левата рака на Ч.Л.(40) од Тетово.

Како што информира МВР, во околу 17:55 часот Н.И. сам се пријавил  во полициска станица Тетово. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

VIDEO bonus:
Loading...