Ballina Bota Greqia shënon 50 viktima, numri i të infektuarve 1 mijë e 400

Greqia shënon 50 viktima, numri i të infektuarve 1 mijë e 400

Greqia ka shënuar 50 viktima në total teksa numëron 1 mijë e 400 të infektuar. Së fundmi në 24 orë janë shënuar 81 raste të reja poziive teksa lajm i mirë është se 6 persona të intubuar janë shëruar por janë dhe 86 të tjerë ndërkohë.

Greqia vijon të mbajë vendin e parë në Ballkan sa i përket të infektuarve dhe viktimave si një nga vendet e para në Ballkan i prekur nga COVID-19.

Video plus:

VIDEO bonus:
Loading...