Ballina Koronavirusi Skuadrat në karatinë, UEFA pezullon Championsin dhe Europa League-n

Skuadrat në karatinë, UEFA pezullon Championsin dhe Europa League-n

Vendimi, i cili përflitej prej disa ditësh, tashmë kam bërritur. UEFA ka vendosur të ndërpresë kompeticionet e saj, Champions dhe Europa League, për të mos lejuar përhapjen e Coronavirusit mes futbollistëve, pas rasteve të shumta të infektimit që janë shfaqur në Itali dhe Angli.

Pritet vetëm komunikata zyrtare e UEFA-s, i kushtëzuar nga fakti që shumë skuadra janë nga karantinë (Juventus, City, Real Madrid, Chelsea, Inter).

Pezullimi i ndeshjeve, në këto kushte, është i detyruar. Si pasojë, do të ketë edhe ndryshim të kalendarit të Euro 2020.

Në tavolinë janë dy hipoteza: të zhvillohet në vjeshtë ose të shtyhet verën e ardhshme.

VIDEO bonus:
Loading...