Ballina Aktualitet Merret vendimi, Albin Kurti heq taksën ndaj Serbisë

Merret vendimi, Albin Kurti heq taksën ndaj Serbisë

Qeveria e Kosovës ka miratuar mbrëmjen e sotme me shumicë votash heqjen e taksës ndaj mallrave serbe e atyre boshnjake.

Vendimi u mor në mbledhjen e sotme pa votat e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe me abstenimin e Listës Serbe, shkruan Koha.

Taksa do hiqet fillimisht për lëndën e parë, derisa nga 1 prilli pritet të hiqet tërësisht.

VIDEO bonus:
Loading...