Ballina Bota Darkoi me brazilianë të infektuar me koronavirus, Donald Trump kryen testin

Darkoi me brazilianë të infektuar me koronavirus, Donald Trump kryen testin

Presidenti Donald Trump njoftoi se ka kryer testin ndaj koronavirusit dhe pret marrjen e përgjigjes. Ai tha se as vetë nuk e dinte se kur mund të dalin rezultatet e tyre.

Trump i bëri këto komente gjatë një konference për shtyp në Shtëpinë e Bardhë, kur njoftoi të dhënat e fundit mbi situatën e krijuar në vend si pasojë e përhapjes së pandemisë së koronavirusit dhe masat e marra prej administratës së tij pas shpalljes së gjendjes së emergjencës kombëtare.

Zëri i Amerikës thotë se të premten u zbulua se katër anëtarë të një delegacioni brazilian që darkuan në Mar a Lago me Presidentin Trump para një jave kanë rezultuar që të gjithë pozitivë me koronavirus.

Një mjek i stafit të Presidentit qetësoi amerikanë, duke deklaruar se rreziku që Trump të jetë infektuar është mjaft i ulët, pasi ai ka patur ndërveprime të kufizuara me zyrtarët brazilianë në fjalë. Ai tha gjithashtu se nuk është e nevojshme që Trump të futet në karantinë.

VIDEO bonus:
Loading...