Ballina Bota Clinton-it s’i del e keqja: Presidenti Trump rrezik për demokracinë e të...

Clinton-it s’i del e keqja: Presidenti Trump rrezik për demokracinë e të ardhmen e SHBA-së

Ish-sekretarja e Shtetit dhe kandidatja për presidente në zgjedhjet e vitit 2016, Hillary Clinton, e quajti presidentin Trump një ‘rrezik të qartë për demokracinë dhe të ardhmen e SHBA-së’.

Ajo i bëri vërejtjet kur u mor në pyetje nga gazetarët në tapetin e kuq për festivalin e filmit në Berlin.

Klinton tha ndë të tjera: ‘Unë do të mbështes kandidatin e partisë sonë sepse mendoj se presidenti ynë aktual është një rrezik i qartë dhe i pranishëm për demokracinë dhe për të ardhmen tonë.’

VIDEO bonus:
Loading...