Ballina Sport Man United dhe Chelsea “thyejnë” kundërshtarët

Man United dhe Chelsea “thyejnë” kundërshtarët

Manchester United dhe Chelsea kanë arritur të marrin fitore të thella në ndeshjet e javës së 22-të të Premier Leagues.

‘Djajtë e Kuq’ në shtëpi kanë mposhtur lehtësisht Norëichin, me rezultatin 4-0.

Marcus Rashford me dy gola, Anthony Martial dhe Mason Greenëood me nga një gol, ishin golashënuesit në këtë fitore të skuadrës së Ole Gunnar Solskjaer.

Paraqitje të mirë këtë javë ka regjistruar edhe Chelsea. ‘Blutë’ londinezë fituan në shtëpi kanë mposhtur Burnleyn me rezultatin 3-0. Ishin Tammy Abraham dhe Callum Hudson Odoi, që shënuan për Chelsean./ Opinion.al

VIDEO bonus:
Loading...