Ballina Lajme Shqipëri VIDEO/ U dëmtua nga termeti? Këtë godinë nuk e shemb as tritoli

VIDEO/ U dëmtua nga termeti? Këtë godinë nuk e shemb as tritoli

Kjo vilë 5-katëshe, arriti t’i mbijetojë tërmetit të 21 shtatorit dhe më pas atij të 26 nëntorit. Por, ekspertët e shpallën atë të pabanueshme.

Inspektorët e Mbrojtjes së Territorit zbarkuan për ta shembur atë me tritol. Tentativa e parë dështoi…

Kolonat e kësaj vile vijuan të qëndronin në këmbë, duke befasuar edhe vetë inspektorët e IKMT e duke ngjallur dyshime, nëse ajo godinë vërtet duhej shembur.

Ky rast nuk ka mbetur jashtë vëmendjes së urbanistit Besnik Aliaj, i cili ka ndjekur procesin e shpërthimit të komanduar të kësaj godinë.
Aliaj teksa publikon këto pamje në facebook, shkruan: “Hej bela! Tentuan ta shembin me eksploziv! Dy tentativa të dështuara. Katër kolona të prera dhe struktura akoma në këmbë!”

Abc News përcolli drejtpërdrejt momentet e shembjes së kontrolluar të kësaj vile 5 katëshe, ku tentativa e parë dështoi për shkak të sasië së pakët të tritolit që u përdor nga punonjësit e IKMT. Tentativa e dytë, rezultoi e suksesshme…

/abcnews.al

 

VIDEO bonus:
Loading...