Ballina Lajme Shqipëri VIDEO/ Rama tremb vogëlushin në Krujë

VIDEO/ Rama tremb vogëlushin në Krujë

Kryeministri Rama ka vizituar këtë të enjte Krujës si dhe një sërë familjes të Thumanës që kanë ardhur për t’u strehuar pas tërmetit që u prishi banesat.

E teksa fliste për tërmetin me qytetarët, në një moment Rama i drejtohet një fëmije (Bujarit) duke i thënë “mos ma drejto mua autom atikun” (një lodër). Pavarësisht se me shaka, Rama i ka folur me një ton të fortë, duke bërë që fëmija të qajë.

Pjesë nga biseda

Rama: Mos ma drejto mua automat ikun, ç’e ke atë autom atik

Djali: Është lodër…

Rama: Ç’a lodre mer, si më drejton mua auto matikun

Gratë: Është Bujari vogël ore, e ka lodër

Rama: Hajde këtu me mua hajde…!

Por djali i vogël ikën duke qarë pasi u tremb nga të bërtiturat e kryeministrit.

Rama: Hajde more këtu, hajde! Hajde te shoku jot…

Gratë: U prek, ne nga Kruja jemi të ndjeshëm. U mërzit djali.

Rama: Hajde more këtu! Të mërzita? Më fal! Më fal pra tani…

VIDEO bonus:
Loading...