Ballina Lajme Tërmet i fuqishëm në Tiranë (VIDEO)

Tërmet i fuqishëm në Tiranë (VIDEO)

Ministria e Mbrojtjes informon se termeti që lekundi vendin në 17:03 ishte me magnitudë 4.3 i shkalles rihter, 9 km në veri të Durrësit.

Më herët bazuar në të dhenat paraprake, u raportua se termeti ishte me magnitudë 4.74 i shkallës Richter me epiqendër Marikajn në Vorë.

Tërmeti ka shkaktuar panik tek banorët e pallateve të larta në Tiranë dhe Durrës, të cilëve iu është rikujtuar tmerri i 26 nëntorit. Shumë prej banorëve kanë dalë tani nga shtëpitë.

Panik në Tiranë:

Panik në Durrës:

 

VIDEO bonus:
Loading...