Ballina Aktualitet SHBA, shqiptaro-amerikanët luten për viktimat e tërmetit (VIDEO)

SHBA, shqiptaro-amerikanët luten për viktimat e tërmetit (VIDEO)

Mbrëmë në Michigan komuniteti shqiptaro-amerikan u lut për ata që humbën jetën dhe ata që u dëmtuan nga tërmeti në Shqipëri.

Në një ceremoni të organizuar nga “Kisha Pajtore” me rastin e 107 vjetorit të pavarësisë, u mblodhën fonde për të prekurit nga tërmeti.

Në tubim u bë edhe inaugurimi i një salle të re të kishës si dhe u përurua qendra kulturore Nënë Tereza. /Voa

VIDEO bonus:
Loading...