Ballina Kronika Nxirret pas 5 orësh efekti i RENEA-s që ra në greminën 100...

Nxirret pas 5 orësh efekti i RENEA-s që ra në greminën 100 metra të thellë

Është nxjerrë nga gremina ku kishte rënë efektivi i RENEA-s, Bledar Beluli. Beluli ra në një greminë të thepisur në zonën e Dukagjinit duke u plagosur rëndë.

Pas 5 orësh është bërë e mundur nxjerrja e tij dhe tashmë pritet helikopteri që do e çojë për mjekim më të specializuar në Spitain e Traumës në Tiranës.

Mësohet se efektivi ka pësuar dëme në duar e këmbë ndërsa është rrëzuar teksa ecte në një zonë ku nuk lejohet ecja në këmbë. Dyshohet se Beluli ka ngatërruar rrugën duke rënë poshtë.