Ballina Showbiz Nuk bëri asnjë postim për tërmetin, Armina tregon pse u “zhduk” nga...

Nuk bëri asnjë postim për tërmetin, Armina tregon pse u “zhduk” nga rrjetet sociale: Kam përjetuar…

Blogerja shqiptare, Armina Mevlani, ka qenë një nga të paktët persona të njohur të ekranit shqiptar që ka munguar në rrjetet sociale dhe nuk ka bërë asnjë postim mbi gjendjen aktuale pas tërmetit.

Por së fundmi, Armina ka vendosur që të shpjegojë arsyen e kësaj mungese nëpërmjet një postimi të gjatë në profilin e saj në “Instagram”. Gjithashtu ajo ka treguar edhe përjetimet personale nga tërmeti.

Blogerja falenderon Zotin që familja e saj është shëndoshë e mirë ndërsa shpreson që kjo situatë të jetë kalimtare!

“Te dashur miqte e mi!

Keto kane qene dite te veshtira per familjet e demtuara,per te gjithe ata qe kane humbur te dashurit e tyre dhe per te gjithe ne . Nuk kam qene e pranishme ne postime sepse me eshte thyer zemra ne copeza nga cdo lajm qe kam degjuar dhe me dukej sikur nuk ishte jeta qe po jetoja dhe nuk dua te pranoj qe ky mund te jete realiteti,e kam perjetuar me shume ankth gjithcka . Jemi kaq te brishte ne njerezit dhe me keto gjera qe ndodhin kuptojme sesa pak rendesi kane gjerat e vogla ne jete dhe sesi ne te tilla tragjedi mund te perfshihet cdo kush prej nesh. Nuk ka kuptim arroganca ,mosmirnjohja , percmimi , por duhet te bejme vetem mire dhe ti urojme vetem mire cdo kujt sepse kjo jete per ne eshte vetem nje test,dhe ne fund..te gjithe te jemi te barabarte. Fama apo pushteti jane thjeshte nje genjeshter e bukur per ata qe duan ta besojne sepse ne ndjejme njesoj ,lumturohemi njesoj ,vuajme njesoj dhe ne fund te gjithe shkojme ne te njejten rruge. Po mundohem te ndihmoj me sa kam mundesi por nuk deshiroj te bej publike asgje . Shpresoj qe kjo te jete kalimtare dhe mos te perseritet me kurre dhe lutem cdo nate qe zoti te lehtesoje dhimbjet e te gjithe atyre qe kane humbur te afermit e tyre💔. Falenderoj zotin per familjen time dhe te gjithe ju qe jeni mire “, shkruan Mevlani bashkëngjitu fotos së flamurit shqiptar.

VIDEO bonus:
Loading...