Ballina Lajme Shqipëri Milot Rashica, gol në Gjermani me dedikim special për Shqipërinë

Milot Rashica, gol në Gjermani me dedikim special për Shqipërinë

Milot Rashica ka shënuar golat e radhës në Gjermani, dhe një prej tyre ka vendosur t’ia dedikojë Shqipërisë.

Kosovari i dha fitoren Ëerder Bremen në transfertën e Ëolfsburg, dhe pikërisht Rashica pasi shënoi golin e parë në minutën e 13′ festoi me ‘shqiponjë’ ndërkohë në rrjetin e tij Facebook sipër fotos së publikuar shkruan “Për Shqipërinë”.

23- vjeçari veshi për dy ndeshje fanellën kuqezi për t’u larguar më pas me atë të Kosovës. Ai është një nga lojtarët më premtues të dardanëve dhe në Gjermani në këtë sezon po bën mjaft mirë.

VIDEO bonus:
Loading...