Ballina Lajme Rajoni Mali i Zi i bashkohet “Shengenit Ballkanik”, takimi i radhës në Podgoricë...

Mali i Zi i bashkohet “Shengenit Ballkanik”, takimi i radhës në Podgoricë (VIDEO)

Në kuadër të konferencës së ‘Mini Shengenit’ Ballkanik, që u zhvillua në Tiranë, konferenca e përbashkët për shtyp ku pjesmarrës janë Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dhe presidenti i Malizt të Zi Milo Djukanovic.

Këtë herë, risi është fakti që takimit i është bashkuar edhe presidenti i Malit të Zi duke zgjeruar hartën e vendeve që duan të bëhen pjesë e kësaj nisme, ndërsa takimi i arshshëm do të zhvillohet në Podgoricë.

VIDEO bonus:
Loading...