Ballina Aktualitet Glauk Konjufca zgjidhet kryetar i Kuvendit të Kosovës

Glauk Konjufca zgjidhet kryetar i Kuvendit të Kosovës

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë votuar pro zgjedhjes së Glauk Konjufcës, si kryetar i Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e shtatë të tij.

Nga gjithsej 111 deputetë të pranishëm në sallë 75 deputet votuan “pro”, 27 “kundër”, 6 “abstenime”.

Deputetët e VV-së dhe LDK-së kanë votuar pro Konjufcës, ndërsa, deputetët e PDK-së kanë votuar kundër.

VIDEO bonus:
Loading...