Ballina Aktualitet Ziadin Sela: Janë zbuluar prona të funksionarëve të Bashkimi Demokratik për Integrim...

Ziadin Sela: Janë zbuluar prona të funksionarëve të Bashkimi Demokratik për Integrim në Gjirin e Lalzit që i kanë fituar duke vjedhur popullin! (VIDEO)

Ziadin Sela, është duke diskutuar për ngjarjet e fundit politike në mediumin kosovar T7.

Nga aty, lideri i Aleancës për Shqiptarët ka hedhur kritika të shumta ndaj keqqeverisjes që po i bëhet shqiptarëve nga ana e Bashkimi Demokratik për Integrim. Gjithashtu Sela, ka dhënë dhe një deklaratë të fortë, duke thënë që posedon informacione se si funkionarët e Bashkimi Demokratik për Integrim, duke keqpërdorur pushtetin, kanë arritur të kenë prona private në Gjirin e Lalzit.

Sipas Selës, këto prona, janë bërë në procedurë të dyshimtë, dhe ai kërkon që shteti i Shqipërisë të merr masa duke e pastruar skenën politike nga persona të tillë.

Bonus video:
Loading...