Ballina Aktualitet Zekiri ia kthen përgjigjen Ali Ahmetit

Zekiri ia kthen përgjigjen Ali Ahmetit

Deputeti i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Muhamed Zekiri ka reaguar pas deklaratave të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmetit se Muhamed Zekiri nuk është përfaqësues legjitim i politikave të Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë.
“Muhamed Zekiri eshte perfaqesues legjitim i votuesve te tij qe jane shume me teper se sa votat qe ka vete Ali Ahmeti e Bashkimi Demokratik për Integrim!!!

Jam perfaqesues legjitim dhe nenkryetar i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, z.Ali Ahmeti!!!
E verteta gjithmone dhem dhe te kaluares dhe demeve qe i ka ber Bashkimit Demokratik për Integrim dhe perfaqesuesit e Tuaj, shqiptareve gjate qendrimit ne pushtet me VMRO DPMNE, nuk mund ti ikni dhe nuk mund te harrohen asnjher!!!”, ka shkruar deputeti Zekiri në profilin e tij në facebook.

Përndryshe sot kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti i është përgjigjur nënkryetarit të Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Muhamed Zekiri i cili mbrëmë në ClickPlus tha se nuk dëshiron të bashkëpunojë më Bashkimin Demokratik për Integrim.

Ahmeti theksoi se raportet në mes të Bashkimit Demokratik për Integrim dhe Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë janë të qëndrueshme.

“Muhamed Zekiri mendoj që nuk është përfaqësues legjitim i politikave të Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, koalicioni funksionon raportet e mira dhe të qëndrueshme janë në mes kryetarit të Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim si dhe organeve të partisë, funksionojmë në kuadër të normalitetit sigurisht që dallime edhe mund të ketë për çështje të ndryshme në parim por gjërat shkojnë në drejtim të duhur”, deklaroi kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti.

VIDEO bonus:
Loading...