Ballina Sport VIDEO/ Futbollisti shënon gol nga 60 metra distancë

VIDEO/ Futbollisti shënon gol nga 60 metra distancë

Kushdo që thotë se Irlanda e Veriut nuk ka futboll, duhet të shpjegojë golin e dytë të shënuar nga Cliftoonville kundër Warrenpoint Town.

Conor McDermott goditi fuqishëm nga 60 metra distancë, duke e çuar topin drejt e në rrjetë. Portieri ngeli i shtangur dhe vetëm e pa topin që po fluturonte sipër kokës së tij.

çfarë goli ka realizuar futbollisti shqiptar
Të shumta ishin komentet në rrjet, të cilat vlerësonin goditjen e lojtarit , madje duke thënë se McDermott duhet të vlerësohet me çmimin “Puskas”.

Cliftonville e fitojë këtë takim me rezultatin e thellë 4-0.

VIDEO bonus:
Loading...