Ballina Showbiz U kritikua se “harroi” Shqipërinë, Dua Lipa në krah të shqiptarëve me...

U kritikua se “harroi” Shqipërinë, Dua Lipa në krah të shqiptarëve me donacione: Ne kemi dëshmuar se jemi të fortë

Këngëtarja shiptare me famë botërore, Dua Lipa u kritikua një ditë më parë për shkak të indiverencën që tregoi për të lënduarit nga tërmeti në Shqipëri.

“T’ia kishe kushtu një postim Shqipërise në këto ditë të vështira…”, ishte një nga komentet që iu bë këngëtares.

Por gjërat nuk janë kështu në të vërtetë. Dua Lipa së bashku me familjen dhe miqtë kanë menduar të bëjnë donacione.

Ajo dhe miqtë e saj që kanë firmën ‘Bond.nyc’ do të krijojnë produkte, të ardhurat e të cilave do të dërgohen në ndihmë të të prekurve nga tërmeti.

“Përveç donacioneve personale të mija dhe familjes sime, unë bashkohem me miqtë e mi Kushtrim dhe Arben nga “Bond.nyc” për të krijuar materiale që do të shiten në të gjithë botën dhe 100% të të ardhurave do të shkojnë drejt familjeve të prekura nga tërmeti në Shqipëri.

Të gjitha të ardhurat do të shkojnë drejtpërdrejt në llogaritë zyrtare të siguruara nga Qeveria e Shqipërisë me të cilët kemi qenë në kontakt përmes miqve tanë në Prishtinë”, ka shkruar mes të tjerash Dua në një postim të bërë në rrjete sociale.

Ne kemi dëshmuar se jemi të fortë dhe në momentet si kjo ne bashkohemi si një komb i vëllezërve dhe motrave të BASHKUARA”, shprehet këngëtarja.

VIDEO bonus:
Loading...