Ballina Aktualitet Tërmet në pjesën perëndimore të Maqedonisë së Veriut

Tërmet në pjesën perëndimore të Maqedonisë së Veriut

Dridhjet e tokës koh pas kohe vazhdojn të shqetësojnë banorët e Maqedonisë dhe veçanarisht ato që jetojnë në pjesën perëndimore të saj.

Kështu sot rreh orës 08:50 është regjistruar një tër met prej rreth 4 ballëve mes Dibrës dhe Kërçovës.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.9 ballë sipas shkallës së Rihterit, ndërsa është ndjerë në pjesën perëndimore të Maqedonisë si dhe në disa pjesë të Shkupit.

VIDEO bonus:
Loading...