Ballina Bota Shmangie ndaj taksave apo bamirësi? Tufat me para hidhen nga dritarja e...

Shmangie ndaj taksave apo bamirësi? Tufat me para hidhen nga dritarja e një pallati në Indi (VIDEO)

Të gjithë do donim që një ditë të na binin papritmas para nga qielli. Kjo u ka ndodhur disa njerëzve në një rrugë në Indi, ku tufat me rupi ranë jo fiks nga qielli, por nga dritarja e një pallati të lartë.

Siç shihet në videon e publikuar në mediat sociale, tufat me kartëmonedhat rupi 2 mijëshe dhe 500-she shihen duke fluturuar nga dritarja e një ndërtese në Kalkuta, Indi.

Njerëzit dëgjohen duke qeshur ndërsa paratë bien në trotuar. Ende nuk është e qartë pse paratë u hodhën nga dritarja.

RT shkruan se ka një teori se oficerët e taksave mbi të ardhurat kishin bastisur një zyrë dhe se të dyshuarit u përpoqën të fshinin paratë e paligjshme.

Sidoqoftë, Drejtoria e Inteligjencës së të Ardhurave të Indisë ka mohuar çdo lidhje me videon virale.

VIDEO bonus:
Loading...