Ballina Aktualitet Nënë e bir, nxirren pa jetë nga rrënojat në Thumanë

Nënë e bir, nxirren pa jetë nga rrënojat në Thumanë

Vijon të rëndohet bilanci i vikti*mave nga tërmeti katastrofik, që go*diti Shqipërinë mëngjesin e sotëm, në orën 03:54, me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter.

Ekipet e shpëtimit sapo kanë nxjerrë nga rrënojat 2 trupa të tjerë të pajetë, duke e çuar numrin e vikti*mave në 20.

2 prej vik*timave kanë qenë së bashku të identifikuar dhe mësohet se janë nënë e bir.

Nga grupet e shpëtimit që janë në terren mësohet se në Thumanë janë ende persona të tjerë të mbetur nen rrënoja dhe sipas raportmeve shpresat per të qenë në jetë janë të pakta.

VIDEO bonus:
Loading...