Ballina Lajme Shqipëri Ndikimi rus fut në sherr analistët: Kur qeveria kapet me skandale, shpik...

Ndikimi rus fut në sherr analistët: Kur qeveria kapet me skandale, shpik një gogol të jashtëm (VIDEO)

Që në nisje të emsionit Open në Top Channel ka pasur debate të forta mes Andi Bushatit dhe Alfred Pezës ku po diskutohet ndikimi rus në Shqipëri.

Analisti Andi Bushati e quan këtë rezolutë një propagandë e bërë nga mazhoranca.

“Sa herë që qeveria kapet me skandale, ajo shpik një gogol të jashtëm. Kapet duk vjehur para me koncensione, na e thanë e kanë fajin mediat që e publikuan dhe ajo ato që shpifnin, nuk u hapën negociatat, e kanë fajin politikanët e BE-së me problemet e tyrë të brendshme. Tani ka ardhur radha e Rusisë“- tha Bushati.

Ka ndërhyrë Peza i cili citoi disa zyratrë të lartë të Bashkimit Europian dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës të cilët thonë se mos hapja e negociatave rrit mundësinë e ndikimit rus në Shqipëri.

Bushati i’u kundërpërgjigj Pezës duke thënë se ata e kanë për Ballkanin dhe jo Shqipërinë.

Po me kë kufizohet Sqipëria? A nuk është në Ballkan Shqipëria?- ndërhyri përsëri Peza.

Loading...