Ballina Sport Mbrëmje magjike në Champions League: Dortmundi përmbys Interin, Chelsea barazim të çmendur...

Mbrëmje magjike në Champions League: Dortmundi përmbys Interin, Chelsea barazim të çmendur me Ajax

Interi nuk ka mundur dot që të ruajë avantazhin 2-0 të pjesës së parë ndaj Borussia Dortmund dhe del pa pikë nga transferta e vështirë gjermane, duke e bërë thuajse të pamundur kualifikimin për në raundin tjetër të Champions League.

Lautaro Martinez në minutën e pestë dhe Vecino në minutën e 40 krijuan iluzionin se zikaltërit do ta kalonin me sukses Borussian, por në pjesën e dytë gjermanët u shndërruan duke mbyllur Interin në gjysmëfushë dhe duke gjetur 3 golat e përmbysjes.

Heroi i takimit ishte padyshim Aschraf Hakimi me dy gola, ndërkohë që goli tjetër u realizua nga Brand.

Me këtë humbje, skuadra e Antonio Contes e sheh veten në vendin e tretë të grupit me 4 pikë, 3 më pak se Borussia dhe 4 më pak se Barcelona kryesuese.

Nga ana tjetër fitore arriti dhe Liverpool I cili mposhti në shtëpi Genk me shifrat 2 me 1.

Nga ana tjeter Lyon fitoi perballe Benfica me rezultatin 3 me 1.

Ndersa Chelsea u ndal në një barazim të çmednur 4 me 4 me Ajax.

Rezultatet e plota të mbrëmjes së sotme.

VIDEO bonus: Tërmeti në Shqipëri VIDEO nga Tetova: MOTI: PUBLICITET: PUBLICITET:
Loading...