Ballina Sport “Lutuni për Shqipërinë”, Malaga bën gjestin e madh (VIDEO)

“Lutuni për Shqipërinë”, Malaga bën gjestin e madh (VIDEO)

Klubi spanjoll i Malaga po luan në transfertë përballë Numancia. Në momentin kur futbollistët e Malaga po bëheshin gati për t’u futur në fushë, janë parë me fanella “Lutuni për Shqipërinë” të veshura.

Në fushë për Malagan, zbritën nga minuta e parë dy futbollistët shqiptarë, Keidi Bare dhe Armando Sadiku. Ky është një gjest i madh i klubit spanjoll, i cili u shpërnda dhe në faqen e tyre zyrtare në Twitter.

Mbi këtë video, ishte mbishkrimi: “Sot jemi futur në fushë me një mesazh mbështetjeje për të gjithë viktimat në Shqipëri”./abcnews.al

VIDEO bonus:
Loading...