Ballina Lajme Shqipëri Korça nuk ka paqe, 6 lëkundje tërmeti për 24 orët e fundit

Korça nuk ka paqe, 6 lëkundje tërmeti për 24 orët e fundit

Gjashtë lëkundje të tjera tërmeti, të gjitha me epiqendër në Korçë. Janë regjistruar nga Instituti i Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit nga mëngjesi i së mërkurës deri mëngjesin e sotëm.

Bëhet fjalë për lëkundje me magnitudë të vogël, më e fundit e shkallës 2.3.

Kujtojmë se zona e Korçës ishte më e prekura nga tërmeti i 1 qershorit por edhe tërmetet e para pak ditëve ku u dëmtuan qindra banesa.

Loading...