Ballina Showbiz Këngëtarja shqiptare zbulon arsyen pse nuk do të merrte asnjëherë pjesë në...

Këngëtarja shqiptare zbulon arsyen pse nuk do të merrte asnjëherë pjesë në një festival

Anila Mimani ka qenë e ftuar këtë të mërkurë në “Soirée” me Jonida Shehun në Top Channel për të kujtuar muzikën e viteve 2000’ dhe për të performuar disa nga këngët e saj më të njohura.

Ndër të tjera, Anila është pyetur nga Jonida Shehu nëse e ka menduar ndonjëherë që të marrë pjesë në festival dhe ajo ka kthyer një ‘jo’ të prerë.

“Jo asnjëherë, sepse për mua është humbje kohe, sepse do shkosh të bësh prova njëherë, jo po është edhe ajo pjesa e look-ut, grimi, veshja. Të merr shumë kohë festivali dhe në fund nuk shpërblehesh. Nuk merr atë që ti mendon të marrësh.

Më vonë ka ndërhyrë edhe këngëtari i njohur Artan Kola, i cili e ka mbështetur Anila Mimanin. “Nëse flasim për festivale, asnjë në festival nuk fiton ai që shkon për të. Asnjë nuk fiton ga këngëtarët, por vetëm humbasin dhe humbasin nga 3-5 mijë euro dhe fitojnë vetëm organizatorët”, është shprehur ai./bw

VIDEO bonus:
Loading...