Ballina Lajme Shqipëri Këngëtarja e njohur humb familjen e xhaxhait dhe shoqen e fëmijërisë nga...

Këngëtarja e njohur humb familjen e xhaxhait dhe shoqen e fëmijërisë nga tërmeti: Zemrën e kam plagë! (FOTO)

Nga tërmeti i 26 nëntorit u shua familja Reçi me origjinë nga Mirdita. Mesditen e djeshme iu dha lamtumira e fundit katër pjesëtarëved të familjes që humbën jetën nën rrënoja në Durrës.

Eduard Reçi, 54 vjeç, bashkëshortja e tij, Dolora Reçi, 49 vjeç, si dhe dy fëmijët Kristi Reçi, 25 vjeç dhe Kalus Reçi, 21 vjeç, nuk mbijetuan dot në rrënoja.

Këngëtarja e njohur, Evi Reçi, ka bërë një shënim mjaft prekës në rrjetet socia

le ku tregon se ata ishin familjarët e saj, xhaxhai me familjen. Por tragjedia nuk mbaron me kaq, pasi Evi ka humbur dhe shoqen e saj të fëmijërisë, Diena, e cila ndërroi jetë bashkë me vajzën e vogël Esielën, 8 vjeçe.

“Te pranosh te papranueshmen. Me ndodhi dhe mua. I ndodh kujtdo.

Sa e cuditshme! Ne momente te veshtira dhe te dhimbshme, te rikthehen ne mendje kujtimet me te bukura… Ashtu mu kujtua dhe Kristi im, qe kercenim dhe kendonim bashke, ashtu dhe Klausi qe qante qe se merrnim me vete se ishte i vogli e ne te “medhenjt”, ashtu dhe Axha Edi qe humori verior ishte ne cdo fjalen e tij, ashtu dhe Dolora qe dedikoi jeten per familjen e saj.

Po ashtu me rikthehu kujtimet dhe Diena, shoqja ime e femijerise… dilnim, benim thashetheme, ndanim sekretet. Sic ishte ne fillim dhe ‘sekreti’ per dashurine tende, per Dorin qe me pas te pikturoi jeten me portretin e Esieles e vogel qe tu be motivi i jetes. Ishit te gjithe bashke.

Nje pse e madhe, nje boshllek i madh, nga nje termet i madh. Zemren e kam plage! Nje faleminderit per te gjithe ju qe me keni shkruar dhe me keni qendruar afer cdo moment me dashurine dhe dashamiresine tuaj. Zoti ju bekofte ”, shkruan këngëtarja krahas fotove që ka publikuar në “Instagram”.