Ballina Showbiz Këngëtari flet për sëmundjen e zbuluar që në moshën 13-vjeçare

Këngëtari flet për sëmundjen e zbuluar që në moshën 13-vjeçare

Është një nga këngëtarët më të mirë të momentit, por këtë herë Nick Jonas nuk është shprehur as për karrierën e tij dhe as për bashkëshorten.

Përmes një foto ‘selfie’ ai ka folur për sëmundjen që e ka zbuluar që në moshën 13-vjeçare, diabetin e tipit 1.

“14 vite më parë unë u diagnostikova me diabetin e tipit 1. Kjo eksperiencë ka ndryshuar mënyrën se si kujdesem për shëndetin tim, stërvitja, ushqyerja e shëndetshme, duke menduar gjithmonë për nivelin e sheqerit në gjak dhe nevojat për insulinë. Ju nuk mund të kuptoni gjithmonë se çfarë do të thotë të menaxhosh një sëmundje të padukshme dhe nga tipi i 1 i diabetit mund të ndihesh i vetmuar dhe i izoluar”.

Për herë të parë Nick Jonas e mësoi se vuante nga diabeti i tipit 1 në vitin 2005 kur formoi së bashku me vëllezërit e tij grupin “Jonas Brothers”./Opinion.al/

VIDEO bonus:
Loading...