Ballina Kultura Këngët më të ndjekura shqiptare/ Mustafa Nano: Tekste banale, jam i fyer...

Këngët më të ndjekura shqiptare/ Mustafa Nano: Tekste banale, jam i fyer i shokuar! (VIDEO)

Gazetari Mustafa Nano, në monologun e tij në emisionin “Provokacija” ka folur për këngët më të ndjekura nga shqiptarët në “You Tube”.

Nano ka thënë, se këto këngë janë banale, me tekste banale, dhe me gjuhë të pisët, seksiste e të rëndë.

“Parmbrëmë në Top Channel po ndiqja Top Select ku transmetohen 100 këngët më të ndjekura nga shqiptarët në yotube Ishin këngë të kompozuara mirë, unë u fokusova te tekstet. Tekstet ishin të një banalitei të pashoq, Kam veçuar 6 tekste dhe mesazhet që përcilleshin nga tekstet ishin seksise, raciste, me gjuhë rrugaçe, banale. Edhe videoklipet sado të ndryshme, ato nëse do përdorin kriter banalitetin ishin të gjitha njësoj, dominuar nga makina luksoze, shampanja që hapeshin, nga çupa lakuriqe dhe meshkuj muskulozë që përdorinin një gjuhë kam zgjedhur 6 pasazhe nga 6 këngët më të ndjekura. Vargje të kësaj natyre ta shpifin. Ky është një përdhunim i gjuhës gege. Janë vargje që i kam marrë copy paste nga tesktet e këngëve. Unë jam i shokuar, i fyer më mirë të më kishin rraf sesa të kisha lexuar tekste të tilla. Përsëris, ta shpifin!“,- thotë Mustafa Nano./ I.M-Dritare.net

VIDEO bonus:
Loading...