Ballina Kronika Italiani zbulon stilin shqiptar/Shmang faturën prej 25 mijë eurosh me vetëm një...

Italiani zbulon stilin shqiptar/Shmang faturën prej 25 mijë eurosh me vetëm një magnet (FOTO)

Një resident i Prunetos, me origjine argjentinase është paditur nga karabinierët për vjedhje të rëndë dhe të vazhduar. Sipas të dhënave të policisë, i akuzuari kishte instaluar një magnet tek aparati që maste sasinë e energjisë elektrike të konsumuar.

Personi i ndaluar nga policia menaxhonte një aktivitet që merrej me reklamime.

Karabinierët dhe teknike të kompanisë energjetike Enel kanë llogaritur se i akuzuari nuk ka paguar 25 mijë euro nga faturat e energjisë.

Loading...