Ballina Lajme Shqipëri I shoi tërmeti/ Përcillen në banesën e fundit 2 familjet nga Thumana...

I shoi tërmeti/ Përcillen në banesën e fundit 2 familjet nga Thumana (VIDEO)

Mes lotësh e dhimbjes së madhe, iu është dhënë sot lamtumira e fundit të gjithë viktimave të Thumanës, që humbët tragjikisht jetën nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit. Në tërmetin 30-sekondësh u shuan dy familjet Cara dhe Greku, në Thumanë, pasi fatkeqësisht pallatet e tyre u rrënuan plotësisht.

Ceremonia mortore u zhvillua mesditën e sotme, në orën 13:00, ku të pranishëm ishin dhe kryeministri Edi Rama, zëvendëskryeministri Erjon Braçe, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, dhe ish-ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, dhe në nder të viktimave u mbajt një minutë heshtje.

Po ashtu, në këtë ceremoni të dhimbshme kanë qenë edhe familjarët e viktimave, shok, miq, të afërm, por edhe të panjohur, të cilët janë prekur nga kjo tragjedi.

Emrat e 22 personave që u nxorën të pajetë nga rrënojat në Thumanë:

 

VIDEO bonus:
Loading...