Ballina Top Lajm I mori jetën tërmeti, kush është korçarja që dha frymën e fundit...

I mori jetën tërmeti, kush është korçarja që dha frymën e fundit në krahët e të fejuarit

32 viktima, 658 të lënduar, 47 të shpëtuar, ky është bilanci i tërmetit të djeshëm, që e ka futur vendin në zi kombëtare.

Familja që ka pasur më shumë viktima nga tërmeti i 26 nëntorit është ajo e Robert Carës. Kryefamiljari Robert Cara ka humbur deri më tani 7 persona, mes tyre të birin Almirin dhe nusen e tij Stelën.

Diastela është vajza nga Korça, e cila gjeti vdekjen krah familjes të së fejuarit të saj, nënën e Almirit dhe motrën, vëllain dhe kushërinj të tij.

Dy vite më parë, Diastela ndryshe Stela kishe humbur babanë e saj dhe jetonte e vetme me të ëmën dhe vëllanë.

VIDEO bonus:
Loading...