Ballina Sport Cuadrado mbetet te Juventus, rinovon kontratën deri në 2022

Cuadrado mbetet te Juventus, rinovon kontratën deri në 2022

Cuadrado ka rinovuar kontratën me Juventusin deri më 2022.

Mauricio Sarri i beson shumë Juan Cuadrado dhe për këtë, futbollisti ka arritur të fitojë kontratë të re.

Edhe zyrtarisht, Cuadrado do të jetë i Juventusit deri më 2022.

Ai është pjesë e Juves që nga sezoni 2015/16, ka shënuar 15 gola në 151 paraqitje – ka dhuruar 28 asiste.

Cuadrado ka fituar shumë trofe me Juven, shpreson të fitojë edhe më shumë me klubin siç e quan ai “më të mirin në botë”.

VIDEO bonus:
Loading...