Ballina Sport 8 gola në një ndeshje, kush është shqiptari që kualifikoi Zvicrën!

8 gola në një ndeshje, kush është shqiptari që kualifikoi Zvicrën!

Quhet Lorent Tolaj dhe është vetëm 18 vjeç, po aq sa Armando Broja që ka zgjedhur të përfaqësojë Shqipërinë.

Luan te Brighton U-23, në kampionatin e moshave ku edhe sulmuesi kuqezi i U-19 luan, por me Chelsea U-23.

Dje ka vendosur një rekord personal, pasi edhe pse përballë një kundërshtari të lehtë, pra Gjibraltari, ka realizuar plot 8 gola në fitoren e thellë 16-1, ku tre gola u shënuan nga një tjetër shqiptar i lindur në Zvicër, Bunjaku, që luan me të rintjë e Basel.

VIDEO bonus:
Loading...